Интер грабна първия от двата възможни трофея!

Нерадзурите спечелиха Купата на Италия след успех над Фиорентина

00:15 - 25 Май 2023
3883

Интер е новият-стар носител на Купата на Италия. "Нерадзурите" защитиха трофея си от миналата година след успех във финала срещу Фиорентина с 2:1. Сблъсъкът на "Олимпико" в Рим предложи много емоции, а Интер направи обрат благодарение на голямата си звезда Лаутаро Мартинес.

Фиорентина поведе с ранно попадение на Николас Гонсалес в 3-ата минута, но в 28-ата Лаутаро изравни, а в малко преди почивката отново той беше точен и донесе купата на миланския гранд.

Интер вдигна отличието за 9-ти път в историята си и изравни по брой спечелени купи Рома. Повече пъти трофея е печелил само Ювентус. Освен това, отборът на Симоне Индзаги има великолепен шанс да завърши сезона с требъл.

"Нерадзурите" вече завоюваха и Суперкупата на Италия, а през юни им предстои финалът в Шампионската лига срещу Манчестър Сити.

По пътя към финала Интер елиминира последователно Парма, Аталанта и Ювентус. Фиорентина пък преодоля съпротивата на Сампдория, Торино и Кремонезе. По-рано през сезона съперниците изиграха двете срещи помежду си в Серия "А", в които си размениха победи като гост - Интер се наложи с атрактивното 4:3 на "Артемио Франки", а Фиорентина взе реванш с 1:0 на "Джузепе Меаца".