Интер тресна Рома

Нерадзурите се върнаха на върха в Серия А

09:45 - 30 Октомври 2023
1823

С гол на Маркъс Тюрам отборът на Интер постигна трудна победа с 1:0 у дома срещу Рома и си върна лидерската позиция в италианската Серия А.

"Нерадзурите", считани от мнозина за основен претендент за скудетото този сезон, доминираха през целия мач и заслужено стигнаха до трите точки срещу "вълците".

Интер бе близо до попадение още в 6-а минута, но удар на Хакан Чалханоглу срещна гредата. Тюрам имаше ситуация малко по-късно, но вратарят на Рома Руи Патрисио успя да спаси с крак.

Натискът на “нерадзурите” даде резултат в 81-вата минута, когато Димарко овладя топката от ляво и с успоредно полувисоко центриране намери Тюрам в наказателното поле и французинът прати топката в мрежата за 1:0.

Интер е лидер в таблицата с 25 точки, две повече от втория Ювентус, докато поражението прекъсна серията от пет поредни победи за Рома във всички турнири и остави отбора на Моуриньо на осмо място в калчото с 14 точки.