Изненадваща загуба на Баутиста Агут в Швейцария

Лидерът в основната схема отпадна от турнира в Гщаад от португалеца Жоао Соуза

18:42 - 26 Юли 2019
2880

Водачът в схемата Роберто Баутиста Агут (Испания) отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Гщаад (Швейцария) с награден фонд 524340 евро. Миналогодишният вицешампион Баутиста Агут загуби от поставения под номер 5 португалец Жоао Соуза с 6:4, 3:6, 5:7 след малко повече от два часа игра.

Соуза навакса ранен пробив пасив в решаващия трети сет и изравни за 3:3, а в последния гейм успя да реализира нов пробив, за да достигне до първия си полуфинал в надпреварата. За място на финала португалецът очаква победителя от двубоя между Томас Фабиано (Италия) и Седрик-Марсел Щебе (Германия).

Шампионът от 2014 година и седми поставен Пабло Андухар (Испания) продължава напред след успех със 7:6(4), 6:4 над третия в схемата Душан Лайович (Сърбия). Андухар ще срещне на полуфиналите сънародника си Алберт Рамос-Виньолас, който елиминира друг испанец Роберто Карбайес Баена, номер 6 в схемата, с категоричното 6:2, 6:1.