Лекции на Байерн и ПСЖ

Двата гранда продължават битката за Шампионската лига

07:50 - 06 Март 2024
1753

Байерн Мюнхен е четвъртфиналист в Шампионска лига и този сезон, след като отстрани Лацио с общ резултат с 3:1.

Баварците се наложиха над римските „орли“ с 3:0 на „Алианц Арена“ в реванша от 1/8-финалите между двата тима.

Хари Кейн даде аванс на своя тим в 39-ата минута, като до края на първото полувреме Томас Мюлер удвои преднината за своя тим. Кейн отново се разписа в 66-ата минута, като по този начин помогна на своя тим да диша по-спокойно до последния съдийски сигнал.

По този начин футболистите на Байерн Мюнхен спасиха работата на своя наставник Томас Тухел, който бе заплашен от уволнение, ако баварците не се класират за фазата на 1/4-финалите в Шампионска лига.

Пари Сен Жермен също се класира за четвъртфиналите в Шампионска лига, след като победи Реал Сосиедад с 2:0 на „Реале Арена“ в Сан Себастян в осминафинален мач-реванш и с общ резултат 4:0 продължава напред.

И двата гола бяха дело на Килиан Мбапе, който се разписа веднъж и в първия мач.

Жребият за четвъртфиналите e в петък, 15 март от 13:00 ч. българско време.