Левски едва измъкна равен с дузпа срещу 10 от Ботев Пд

Ексклузивно
22:43 - 31 Март 2019
1920

Левски и Ботев Пд не успяха да се победят и завършиха 1:1 в очаквания с най-голям интерес мач от първия кръг на плейофите на "Герена". "Канарчетата" играха почти цяло полувреме с човек по-малко след изгонването на Лъчезар Балтанов.

В 33-та минута реферът Никола Попов даде нелепа дузпа за домакините. Тогава при едно центриране на Живко Миланов топката стигна до Паулиньо, който я ритна в рамото на Филип Филипов и реферът посочи бялата точка, въпреки протестите на "канарчетата". От 11-те метра Давиде Мариани беше безкомпромисен - 1:0.

Веднага след почивката гостите отвърнаха. След центриране на Александър Тонев се стигна до нескопосано изчистване на Живко Миланов с глава и в крайна сметка топката стигна до Кристиан Димитров на границата на наказателното поле, откъдето той стреля не особено силно, но в купа от играчи Николай Михайлов не успя да реагира и топката се оплете в мрежата му за 1:1.

Само две минути след това Лъчезар Балтанов си изкара втори жълт картон за груб фаул отзад срещу нахлуващия на скорост Паулиньо и въпреки бурните си протести, пътят към съблекалнята му беше посочен. Той изпуска и предстоящия мач с Черно море за Купата на България.

Състави:

Левски: Николай Михайлов, Иван Горанов, Давид Яблонски, Нуно Рейш, Живко Миланов, Мартин Райнов, Еркебулан Сейдахмет, Давиде Мариани, Паулиньо, Станислав Костов, Валери Божинов;

Резерви: Николай Кръстев, Серджиу Буш, Богдан Вашчук, Седрик Унтонджи, Милош Цветкович, Жерсон Кабрал, Илия Юруков;

Ботев: Даниел Кайзер, Филип Филипов, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Лазар Марин, Радослав Терзиев, Лъчезар Балтанов, Васил Шопов, Еберт Кардосо, Александър Тонев, Антонио Вутов;

Резерви: Иван Чворович, Костадин Ничев, Феребори Доре, Кристиан Добрев, Радослав Апостолов, Запро Динев, Антон Карачанаков.