Левски излъга 1948 с дебютен гол на Уелтон

Футбол
17:23 - 26 Февруари 2022
1972

Левски надви ЦСКА 1948 с 2:0 в мач от 21-ия кръг в efbet Лига и постигна втора поредна победа след рестарта на шампионата. Публиката издигна транспарант "Не на войната", а двата отбора подкрепиха благородната инициатива в помощ на Стивън Бориславов.

В средата на първата част гостите откриха резултата. Патрик-Габриел Галчев се включи по фланга и отправи отлично центриране около точката на дузпата, където Димитър Костадинов бе оставен абсолютно сам и матира Караджов с глава за първи шампионатен гол със синята фланелка.

Второто полувреме започна със спорна ситуация. Андриан Краев влезе грубо в краката на Галин Иванов, което разлюти "червените" и доведе до претенциите им за втори жълт картон. Главният рефер Ел-Хатиб обаче даде такъв на Александър Александров.

Точно след час игра гостите удвоиха своя аванс чрез новото попълнение Уелтон. Филип Кръстев пресече двоен пас на противника и стартира "синьо" нападение, завършило с дебютно попадение за бразилеца.

Последва добър шанс за ЦСКА 1948. Денислав Александров опита екстравагантно изпълнение от неудобна позиция и за късмет на неориентирания Николай Михайлов, топката "кацна" на напречната греда.

Снимка: Lap.bg