Нов протест в Турция
Десетки хиляди души се включиха в шествие заради ареста на Екрем Имамоглу

Турската опозиция поднови демонстрациите в Истанбул в знак на протест срещу ареста на кмета на града Екрем Имамоглу преди две седмици. Десетки хиляди души се включиха в шествие по улиците на централния район Шишли.
Лидерът на основната опозиционна Народнорепубликанска партия Йозгюр Йозел призова за предсрочни избори и обяви, че всяка сряда ще се провеждат митинги в различни райони на Истанбул. Всеки уикенд ще организират демонстрации в различен турски окръг за освобождаване на Екрем Имамоглу и другите кметове и насрочване на предсрочни избори.
„Това, което преживяваме, е очевидно атака, потискане на демокрацията. Виждаме, че тя е подложена на голям натиск. Днес ние използваме демократичното си право и се обявяваме срещу всичко това”, каза Нечати Ердем, жител на Истанбул.
„Всичко си има край и той настъпи. Хората вече разбраха. Стените на страха са съборени. Много съм щастлива и смятам, че всичко ще бъде наред”, сподели друг жител на града Нилгюн Доган.