Очаквано: Намериха кусури и на новия айфон
Една от големите критики, които смартфоните на марката търпят от години, е че не поддържат 120Hz опресняване на дисплея
Серията iPhone 16 официално е в продажба от 20 септември. Дни по-късно отзивите от новите устройства на Apple са доста разнопосочни. Докато някои с нетърпение демонстрират колко са щастливи от покупката си, от дизайна, камерата и новата операционна система, други, които гледат повече техническата част, изразяват разочарованията си.
Една от големите критики, които смартфоните на марката търпят от години, е че не поддържат 120Hz опресняване на дисплея - функция, която позволява по-плавната работа, по-неусетното скролване в социалните мрежи и по-добър гейминг. И докато редица Android телефони дори от средния клас я притежаваха,
при iPhone опресняването все още си беше на 60Hz.
И дойдoха iPhone 16 Pro i Pro Max с добрата новина, че поддържат до 120Hz адаптивно опресняване. Но радостта не продължи дълго, защото, както отбелязват от Tom's Guide, операционната система налага своите ограничения и честотата в повечето случаи не надвишава отново по-скромните 80Hz. Това се установява със специален брояч на честотата по време на използване на устройството.
Най-вероятно това ограничение е въведено с цел пестене на батерия,
защото колкото по-бързо е опресняването, толкова по-бързо пада и тя. От Apple все още не са дали официално обяснение за това ограничение, което със сигурност е накарало мнозина от потребителите им да се почувства подведени - особено тези, които са сменили устройството си предимно заради възможността за 120Hz.
Така iPhone отново си навлече сериозни критики, особено от феновете на Android, които, когато са свикнали с по-високата честота на опресняване, със сигурност ще усетят разликата в работата на най-новите и скъпи модели на Apple.