Пролетта и днес чука на вратата

Общество
08:12 - 27 Февруари 2021
1682
Пролетта и днес чука на вратата

В събота остава все още топло с максимални температури между 15° и 20°. Преди обяд ще е предимно слънчево със слаб югозападен вятър, видимостта в равнините ще се подобри.

След обяд от север облачността ще се увеличава и вплътнява и вечерта на места в североизточната половина от страната ще превали дъжд. Вятърът ще се ориентира от северозапад, в източната половина от страната - от североизток, ще е умерен и временно силен и с него ще започне да нахлува студен въздух.

През нощта срещу неделя със застудяването на много места в Североизточна България и в Предбалкана дъждът ще премине в сняг.

Над планините ще преобладава слънчево време. След обяд от север облачността ще се увеличава и вплътнява, и до вечерта на места ще превали дъжд, над 2000 метра - сняг. Ще духа силен северозападен вятър и температурите ще се понижават. Максимална температура на височина 1200 метра около 11°, на 2000 метра - около 3°.