Проверяват "Лукойл България" за злоупотреба с монополно положение

Икономика
18:11 - 08 Ноември 2021
3103
Проверяват "Лукойл България" за злоупотреба с монополно положение

Комисията за защита на конкуренцията е образувала производство срещу компанията "Лукойл България" за злоупотреба с монополно или господстващо положение.

Проверката е по сигнал на друга компания от бранша - "OMV България". Конкретният повод за сигнала не се съобщава. 

На въпрос на "Хоризонт" от ОМВ посочиха единствено, че: "подкрепят спазването на законодателството за конкуренцията, което е от съществено значение за здравословната и справедлива бизнес среда". 

От "Лукойл" заявха за "Хоризонт", че на този етап няма да коментират проверката. И двете дружества членуват в Българската петролна и газова асоциация, откъдето също се въздържаха от коментар. Техният аргумент е, че става въпрос за търговски спор между две дружества.