"Левски" блести поне на волейбол

21:36 - 29 Октомври 2022
2376

Отборът на Левски София постигна втора чиста поредна победа Националната волейболна лига.

В третия кръг от първенството момчетата на старши треньора Николай Желязков се наложиха с 3:0 гейма (25:22, 25:23, 25:14) над Славия в зала "Левски София". Миналата седмица те се справиха с 3:0 и при гостуването на шампиона Хебър.

Срещу Славия в първия гейм нашият тим взе аванс, който запази до финала му. Във втората част "сините" догонваха съперника и успяха да обърнат развоя в самия края. В третата част волейболистите на Левски бяха категорични.

Най-резултатен за победата бе Венислав Антов със 17 точки. 18-годишният диагонал стана MVP в столичния сблъсък.

14 точки записа посрещачът Владимир Гърков, а със 7 се отчете центърът Николай Захариев.