Рафа Маркес триумфира в домашната надпревара за Мото ГП

Защитаващият титлата си испанец си върна лидерството в генералното класиране

17:09 - 05 Май 2019
2788

Защитаващият титлата си в MotoGP Марк Маркес спечели четвъртия кръг от календара на шампионата в Испания и си върна лидерството в генералното класиране при пилотите.

На второ и трето място зад него финишираха още двама испанци - Алекс Ринс, който демонстрира много добра скорост със своето Сузуки, и Маверик Винялес със заводската Ямаха.

Дебютантът в кралския клас на мотоциклетизма за сезон 2019 Фабио Куартараро стартира първи в четвъртия кръг от календара на MotoGP в Испания след впечатляваща квалификация. На възраст от 20 години и 14 дни французинът стана най-младият пилот, спечелил полпозишън в най-високия клас на MotoGP. Повреда в неговата Yamaha обаче не му позволи да финишира и той отпадна, докато се бореше за подиум.

Съотборникът на Маркес - Хорхе Лоренсо претърпя поредно разочароващо състезание. Испанецът стартира 11-и, но през по-голямата част от състезанието се движеше 15-и, като благодарение на някои отпадания все пак успя да премине карирания флаг на 12-о място.

В генералното класиране Маркес вече води с една точка преднина на Алекс Ринс, три пред Дови и 9 точки спрямо Роси.