Рафа Надал без напрежение на старта на US Open

Александър Зверев оцеля след тричасова битка, Доминик Тийм е аут от турнира в Ню Йорк

11:56 - 28 Август 2019
2307

Рафаел Надал започна участието си на US Open с изразителна победа. Поставеният под №2 в схемата на турнира испанец се наложи с 6:3, 6:2, 6:2 в двубоя си срещу Джон Милман за малко повече от два часа.

Мачът започна с поредица от дълги разигравания, но още в четвъртия гейм Надал проби за 3:1. Дори и предупреждение за бавене на времето, когато сервираше за сета, не притесни трикратния победител на “Флашинг Медоус”, който го спечели с 6:3.

Матадора продължи да играе стабилно и във втория сет. В началото двамата си размениха по два гейма, но след това испанецът взе нещата в свои ръце и спечели следващите четири гейма, за 6:2 в своя полза.
Доминацията на 33-годишния ветеран продължи и в третия сет, когато той поведе с два бързи пробива в началото и не изпусна инициативата до края за ново 6:2 в своя полза.

В следващия кръг Надал ще срещне още един австралиец в лицето на Танаси Кокинакис, който отстрани по пътя си Иля Ивашка с 6:3, 7:6, 6:7, 6:2.

Междувременно място във втория кръг си осигури и Денис Шаповалов, който спечели канадския сблъсък с Феликс Ожие-Алисам с 6:1, 6:1, 6:4.

Франсис Тиафо също продължава напред след отказване на съпервика му Иво Карлович заради контузия. Гаел Монфис победи Алберт Рамос-Виньолас с 7:6(2), 6:4, 6:3. Беноа Пер пък се наложи също в три сета над Брайдън Шур с 6:2, 6:4, 6:4.

Александър Зверев постигна изстрадана победа с 3:2 сета над молдовеца Раду Албот на старта на US Open. Германският тенисист бе на път да изпусне спечелен мач, след като водеше с два сета 6:1, 6:3, но загуби следващите два с 3:6, 4:6 и се наложи да решава всичко в пети сет - 6:2. Все пак поставеният под №6 в схемата тенисист се справи с трудната ситуация и измъкна мача, продължил 3 часа и 13 минути.

В същото време обаче Доминик Тийм се провали и отпадна още в първия си мач в Ню Йорк. Австиецът изненадващо загуби срещата си с 84-ия в света италианец Томас Фабиано, който се наложи с 6:4, 3:6, 6:3, 6:2 над 4-ия в схемата на турнира.

Ян-Ленард Щруф нямаше подобни проблеми и постигна лесна победа в три сета над Каспер Рууд - 6:4, 6:4, 6:2.

Това обаче не може да се каже за Жо-Вилфред Цонга, който се раздели с турнира след драматична загуба с 6:1, 7:6(2), 4:6, 6:7(5), 5:7 от американеца със звучното има Тенис Сандгрен.

Руснакът Андрей Рубльов изхвърли от Откритото първенство на САЩ още в първия кръг гръцкия талант Стефанос Циципас. Рубльов надви поставения под №8 грък с 6:4, 6:7, 7:6, 7:5. От турнира отпадна и още един относително високо поставен тенисист. №10 в схемата Роберто Баутиста Агут отстъпи изненадващо пред Михаил Кукушкин (Казахстан) с 6:3, 1:6, 4:6, 6:3, 3:6.

В същото време шампионът от 2014 година и поставен под №22 Марин Чилич (Хърватия) не даде сет на словака Мартин Клижан - 6:3, 6:2, 7:6.

Напред продължават и италианците Матео Беретини (№24) и Лоренцо Сонего. Беретини срази французина Ришар Гаске с 6:4, 6:3, 2:6, 6:2, а Сонего не даде сет на испанеца Марсел Гранойерс - 6:3, 6:4, 6:4. Американецът Джон Иснър (№14) надигра испанския квалификант Гийермо Гарсия-Лопес с 6:3, 6:4, 6:4, испанският ветеран Фернандо Вердаско (№32) загуби сет срещу германския квалификант Тобиас Камке, но го победи с 6:3, 3:6, 6:1, 6:2, а място във втория кръг си осигуриха още Алексей Попирин (Австралия), Александър Бублик (Казахстан), Джордан Томпсън (Австралия) и Жил Симон (Франция).