Реал Мадрид писа "Отличен 6" на Галатасарай във вълшебна за Родриго нощ

Младият нападател вкара хеттрик, доближавайки рекорд на легендата Раул

12:12 - 07 Ноември 2019
1834

Испанският гранд Реал Мадрид записа поредна победа в своя турнир - Шампионската лига, след като унизи турския Галатасарай с 6:0 на своя "Сантяго Бернабеу".

Младата надежда на Кралете Родриго се отличи с хеттрик, като по този начин бразилецът направи постижението си на възраст 18 години и 301 дни. Най-младият автор на хеттрик в историята на Шампионската лига си остава друг бивш играч на Реал Мадрид. Това е легендата Раул Гонзалес Бланко, който през октомври 1995 година пронизва три пъти вратата на Ференцварош на възраст 18 години и 113 дни.

Иначе Родриго отбеляза два бързи гола в началото, а малко по-късно Серхио Рамос реализира от дузпа и направи резултата класически. В последната минута на първата част Карим Бензема отбеляза за 4:0.

През втората част отново Бензема реализира за 5:0, а в добавеното време младокът Родриго оформи своя хеттрик и отличното представяне на Реал.