Реал Мадрид влезе във финалната четворка

Настоящият шампион в Евролигата Анадолу Ефес поведе с 2:1 срещу Армани Олимпия Милано

11:35 - 27 Април 2022
2033

Реал Мадрид се класира за Финалната четвърта на Евролигата по баскетбол за мъже след успех с 3:0 победи в четвъртфиналната серия срещу Макаби Тел Авив.

Десеткратният шампион на Стария континент надделя над Макаби като гост в третия двубой в Израел с 87:76 (25:22, 26:19, 22:20, 14:15) и стана първият тим, който си осигури участие във финалите тази година.

За последно испанският гранд спечели Евролигата през 2018-а точно в сръбската столица Белград, която ще е домакин на Финалната четворка и през настоящия сезон.

Година по-късно Реал Мадрид завърши на трето място, а през 2021-а не успя да се класира за финалите.

В Тел Авив воденият от старши треньора Пабло Ласо отбор доминираше през цялата среща. На почивката Реал имаше аванс от 51:41, а преди последните 10 минути резултатът бе 73:61 като до края мадридчани прекършиха надеждите на домакините за обрат.

Серхио Люл изигра силен мач и завърши с 18 точки, 3 борби и 6 асистенции за победителите, а Гершон Ябуселе допринесе с 16 точки и 8 борби. За Макаби Скоти Уилбекин бе най-резултатен с 22 точки.

Турският Анадолу Ефес поведе с 2:1 победи в четвъртфиналната серия срещу Армани Олимпия Милано след успех в третия мач срещу италианския тим със 77:65 (25:17, 17:18, 17:21, 18:9) като домакин в Истанбул.

Настоящият шампион в Евролигата ще има шанс да се класира за Финалната четворка още на родна земя, тъй като четвъртият двубой от серията е на 28 април отново в Турция.

Анадолу Ефес поведе с 42:35 до почивката, а след 30 минути игра отборът от Милано намали до 3 точки пасива си – 56:59. В последната четвърт домакините бяха безапелационни и стигнаха до победата.

Най-резултатен за турския гранд беше Василие Мицич с 20 точки, 2 борби и 5 асистенции, а за гостите Девън Хол завърши с 16 точки, 3 борби и 5 асистенции.