Рейнджърс тръгна с победа в Лига Европа, Порто се справи с Йънг бойс

Юноша на Ливърпул вкара единственото попадение на "Айброкс"

12:18 - 20 Септември 2019
1236

Отборите на Рейнджърс и Порто тръгнаха с победи в група G на Лига Европа. Шотландският гранд победи Фейенорд с 1:0 у дома, а португалците се наложиха с 2:1 също като домакин над швейцарския Йънг Бойс.

Успехът на Рейнджърс донесе юношата на Ливърпул Шей Оджо в 23-та минута. Преди това сините пропуснаха дузпа, след като Джеймс Таверние нацели страничната греда.

Двубоят ще се запомни с почитането на паметта на бившия капитан на Рейнджърс Фернандо Риксен, който си отиде след дълга битка с неизлечима болест.

В другия мач от групата Порто откри на "До Драгао" чрез Тикиньо Соареш още в седмата минута. Гостите от Швейцария стигнаха до изравняване в 15-ата, когато получиха право да изпълнят дузпа и Жан-Пиер Нсаме не сгреши. В 29-ата минута Тикиньо вкара и второто си попадение в мача, с което оформи крайния резултат.