Резил: За пръв път от 5 години затвориха Люис Хамилтън с обиколка

16:09 - 25 Април 2022
2129

Седемкратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън завърши едва на 13-о място в състезанието за Голямата награда на Емилия-Романя във Формула 1 и по този начин затвърди изключително слабия старт на сезона, който прави до момента.

Пилотът на Мерцедес успя да се изкачи само с една позиция спрямо стартовата решетка, като причината за това бе ранното отпадане на пилота на Ферари Карлос Сайнс-младши. На всичкото отгоре британецът бе затворен с обиколка от големия си съпреник от миналата година Макс Верстапен, който спечели състезанието.

За Люис подобен сценарий се случва изключително рядко, като последният път, когато пилотът на Мерцедес бе затворен с обиколка бе преди 5 години. На 29 октомври 2017 г. той завърши на 9-о място, като отново бе затворен от Макс Верстапен с Ред Бул.