Рома и Фенербахче се надцакват за Грийнууд

Спорт
13:28 - 02 Юни 2026
566
Рома и Фенербахче се надцакват за Грийнууд

Италианският Рома е изправен пред силна конкуренция за подписа на нападателя на Марсилия Мейсън Грийнууд, тъй като турският Фенербахче също е уговорил среща с представителите на футболиста в следващите 24 часа.

Грийнууд е първото име в списъка с трансферни желания на старши треньора Джан Пиеро Гасперини за подсилване на атаката след класирането на тима за Шампионската лига.

В същото време Олимпик  се нуждае от продажби на играчи, информира вестник "Екип", който добавя, че френският клуб рискува да бъде изключен от турнирите на УЕФА през следващия сезон.

Именно Мейсън Грийнууд е футболистът, от когото най-много се очакват най-големи приходи, въпреки че Манчестър Юнайтед ще получи 40 процента от сумата за продажбата.