Руски войски атакуват Доброполие в Донецка област

Новини
20:36 - 16 Юли 2025
1192
Руски войски атакуват Доброполие в Донецка област

Селището Доброполие в Донецка област беше атакувано от Русия в сряда вечерта. Украинският доброволец Денис Христов (Голандец) съобщи в Telegram канал, че руски войски са пуснали управляема авиационна бомба (УАБ) върху центъра на Добрполие, има жертви и разрушения.

"Буквално преди 10-15 минути имаше въздушен удар в центъра на Добрполие, магазин "Аврора". Много жертви, защото беше пиков час, вечер, централната улица на града", казва той във видеото, цитирано от БиБиСи.

Видео и снимки от последствията от удара бяха публикувани в местния Telegram канал Dobropillya_info. Виждат се следи от сериозни разрушения, горящи сгради със стълбове черен дим, останки от повредени автомобили по пътя и стълбове черен дим.

Добрполие се намира в западната част на Донбас, на повече от 20 км от фронтовата линия. Руските военни не са коментирали съобщенията за удар по селището.