Съдия-художник влезе в управата на СЮБ

Съдия Елка Хаджиева от Районния съд в Девин бе избрана за член на Управителния съвет на Съюза на юристите в България (СЮБ).
В събота се проведе 29-ият конгрес на организацията, на който единодушно бе преизбран Владислав Славов – безспорен авторитет в юридическата гилдия, първи председател на възстановения Върховен административен съд (ВАС), конституционен съдия, съобщи председателят на смолянското дружество Георги Кисьов.
Елка Хаджиева е съдия с 23-годишен стаж, била е член на контролния съвет на СЮБ, два мандата председател на Районния съд в Девин, както и председател на девинското дружество на СЮБ. Тя е съдия по професия, но художник по душа и неведнъж е представяла своите картини на изложби, организирани от СЮБ, посочи още Кисьов.
Председателят на СЮБ Владислав Славов
В Управителния съвет са избрани председателят на ВАС Георги Чолаков и съдиите Николай Гунчев, Марио Димитров, Даниела Христова, прокурорите Валентин Вълков и Ваня Савова, адвокатите Ралица Негенцова, Христофор Конднев, Кети Бозукова, Илия Пачолов, Елена Нонева и нотариусите Красимир Катранджиев и Дешка Рачевец.
Съюзът на юристите е най-голямата правна неправителствена организация в България, която обединява 3 500 юристи и 23 правни неправителствени организации, сред които Институтът за държавата и правото при БАН, Висшият адвокатски съвет, Съюзът на съдиите в България и други. СЮБ е член на Международната асоциация на юристите демократи и учредител и член на Европейската асоциация на юристите за демокрация и права на човека