Само в Lupa.bg: Митьо Очите иска отново предсрочно освобождаване

Новини
17:00 - 19 Юли 2021
2197
Само в Lupa.bg: Митьо Очите иска отново предсрочно освобождаване

Несебърската крими фигура Димитър Желязков - Митьо Очите ще поиска да бъде пуснат предсрочно. Lupa.bg научи, че адвокатите му вече подготвят искането.

Те ще се възползват от грешките, които прокуратурата допусна в обвинителния акт. Припомняме, че заради неточности, процесът беше спрян и върнат отначало. Юристите ще изтъкнат в съдебна зала, че Очите не е правилно да бъде лишен от свобода, а обвинителите - да се бавят с новото обвинение. Адвокатите на несебърското страшилище ще пледират той да получи домашен арест или парична гаранция.

За съжаление на Митьо Очите, сега магистратите излизат в лятна ваканция, затова мярката ще бъде пусната най-вероятно към края на август или началото на септември.

Голяма надежда за Димитър Желязков е и закриването на спецсъда, което обеща победителят в изборите Слави Трифонов. Досега делото на Очите се водеше именно в съдилищата, създадени от ГЕРБ. Юристи са категорични, че в спецсъда са много по-безпощадни към организираните престъпни групи.