Само в Lupa.bg: Прокуратурата погва Локо Сф и Септември!
На мача са заложени стотици хиляди евро
Столичният Септември измъкна само 1:1 от визитата си на Локомотив Сф в първия кръг от плейофите в трета група на родния елит, но уговорката не била такава, научи Lupa.bg.
Ръководствата се били договорили гостите да върнат вересия от миналия шампионат, когато двата тима бяха пак в една група, а срещата била спазарена за "червено-черните", които спечелиха с 2:0 с две попадения на Анте Аралица и се спасиха от изпадане. Тогава и двата отбора останаха над чертата, под която останаха Локо Пд, Ботев Враца, Крумовград и Хебър.
През изминалия уикенд локомотивци трябвало да върнат жеста, а на двубоя в различни точки на България, както и по интернет, били заложени стотици хиляди евро, като най-крупните варирали между 5000 и 10 000 от единната европейска валута.
Именно това била и причината треньорът Станислав Генчев и спортният директор Иво Котев да хвърлят оставки - нещо, което е било подготвено от преди това и просто е трябвало да бъде поднесено като факт.

Да, но издънка по трасето станала причина за гафа, за който са виновни и част от футболистите на Локо Сф, а други от състава на "железничарите" били залагали и срещу себе си!
Точката е ценна за септемврийци в битката за оцеляване, но големият победител от този кръг остава Берое, който единствен от отборите между 12-о и 15-о място спечели. Септември има в актива си 27 пункта, с колкото е и Спартак Варна. Берое и Добруджа са с един по-малко - 26, а последен е Монтана с 20.
Тази среща, както и всички до края на сезона, са без особено значение за Локомотив София. Столичните „железничари“ имат 38 точки на третото място в групата. В следващия кръг Септември посреща Монтана, докато Локо София ще гостува в Добрич на закъсалия Добруджа.
След като следващото първенство ще бъде намалено до 14 отбора, сега три изпадат, а един играе бараж за оставане. Именно фаталното 13-о място се дели от Септември и Спартак Вн, като столичани имат предимство в преките двубои между тези два съперника. Трите точки били изключително важни за септемврийци, които се надявали много на тях за своето спасение и президентът им Румен Чандъров да продължи със съществуването си в елита, както и бизнеса му.
Шефът на гостите останал бесен постъпката и имал гневен разговор по телефона с благодетеля на Локо Сф - Веселин Стоянов, който от своя страна ругал здраво своите футболисти и се заканил участниците в мача да бъдат санкционирани финансово. Той обещал на своя колега и приятел, че в оставащите двубои неговите играчи ще се хвърлят здраво срещу преките конкуренти на Септември.
В БФС е получена информация за гореспоменатите уговорени двубои и е стартирало вътрешно разследване, а наред с това е била сезирана и прокуратурата, от която се очаква също да си свърши работата.