Сашо Георгиев отрази 29 удара, но Колорадо падна

11:04 - 06 Декември 2022
1120

Тони ДеАнджело и Оуен Типет вкара голове при числено предимство на леда при победата на Филаделфия над Колорадо с 5:3 в мач от Националната хокейна лига. Танер Ласински, Трейвис Санхайм и Трейвис Конечни също се разписаха за победителите, които печелят едва за втори път за 14 мача. Картър Харт направи 29 спасявания.

Алекс Нюхук вкара два гола, а Мико Рантанен добави още един за актуалния носител на Купа "Стенли". Роденият в Русе руски вратар Александър Георгиев спаси 29 удара за Колорадо, но това не беше достатъчно.

Назем Кадри отбеляза победното попадение за Калгари 4:18 минути преди края на мача с Аризона при успеха с 3:2. Дилон Дюб и Елиас Линдхолм също вкараха за "Пламъците", а Джонатан Юбердо направи две асистенции. Даниел Владар спаси 18 шута.

Шейн Гостисбеър и Джейкъб Чичрън записаха по гол и асистенция за Аризона, Карел Ваймелка спаси 24 шута.

Елиас Петерсон вкара в 13-ата секунди на продължението на невероятната победа на Ванкувър над Монреал със 7:6, след като отборът изоставаше с 0:4 в първата част.

Иля Микеев вкара два гола, а Андрея Кузменко се отчете с попадение и асистенция за Ванкувър. Джак Студницка, Бо Хорват и Конър Гарланд също вкараха, а Райли Стилман записа две асистенции.

Ник Сузуки отбеляза гол и направи асистенция, Джош Андерсън, Кристиан Дворак, Коул Кофийлд, Шон Монахън и Майкъл Пецета също се разписаха за Монреал.