Селекцията в ЦСКА набира скорост! Поне още трима нови

У нас
17:36 - 24 Юли 2025
1297
Селекцията в ЦСКА набира скорост! Поне още трима нови

Селекцията в ЦСКА набира скорост. Седмицата започна с две нови попълнения. Червените привлякоха крилото Кевин Додой и десния бек Пастор. Албанецът и бразилецът далеч няма да са последните нови имена при армейците това лято. Преди тях клубът подписа договори с Теодор Иванов и Давид Сегер. Така в момента бройката на новите попълнения за първия отбор нарасна на четирима.

„Тема спорт“ пише, че ЦСКА ще вземе поне още трима нови, като те трябва да бъдат подсигурени до затварянето на трансферния прозорец в началото на септември. Играчите вече са гледани и одобрени и в момента се водят преговори. Става въпрос за чуждестранни попълнения. Те са на позиции, на които старши треньорът Душан Керкез очаква подсилване. ЦСКА води разговори за привличането на ляв бек, халф – тип плеймейкър, и крило.

В плановете на "армейците" е и централен нападател, тъй като в клуба са преценили, че Исека не е достатъчна алтернатива на Йоанис Питас. Кипърецът може да действа и като втори нападател. Затова не е изключено взимането и на таран. 

Както е известно, изпълнителният директор Радослав Златков обяви след края на лагера в Словения, че ЦСКА няма да привлича играчи на килограм и че ще търси качество на желаните от треньора позиции. Той подчерта, че клубът няма да повтаря грешки от минали селекционни периоди.

ЦСКА на този етап не проявява интерес към привличането на вратар, централен защитник и десен бек. Тези позиции при армейците са сравнително добре обезпечени. Първият мач с Ботев (Пд) показа, че червените имат сериозни проблеми и на двата фланга, поради което в атаките им няма острота.