Севиля спечели дербито с Бетис в петголов трилър

Успехът върна бяло-червените в Топ 4 на Примера дивисион

10:16 - 14 Април 2019 (обновена)
1828

Пет гола и драма - това е най-малкото, което задоволи вкуса на испанските фенове на футбола и по-специално на феновете на Севиля и Бетис. На легендарния "Рамон Санчес Писхуан" бяло-червените спечелиха с 3:2, което ги върна в Топ 4 в Примера дивисион.

С третия си пореден успех Севиля събера 52 точки и поне за няколко часа изпревари Хетафе, който гостува на Райо Валекано.

Бетис не само загуби от големия си съперник, но пропусна отлична възможност да излезе на 7-ма позиция и да увеличи шансовете си да се класира за Лига Европа.

В 26-та минута Мунир Ел Хадади откри за домакините с глава, а в 55-та Джовани Ло Селсо изравни.

Радостта на "зелено-белите" не продължи дълго, защото само три минути по-късно Сарабия върна аванса на Севиля. В 63-та минута прекрасен изстрел с левия крак на Франко Васкес направи преднината на белите по-голяма - 3:1, но гостите от Бетис не смятаха да се предават.

Кристиан Тейо намали на 2:3 в 82-та минута от пряк свободен удар, но силите не им стигнаха за нещо повече.