Швед изведе Спортинг до победата

Лъвовете от Лисабон надиграха Лил

11:07 - 18 Септември 2024
386

Спортинг Лисабон се наложи с 2:0 при домакинството на Лил, което се игра на стадион „Жозе Алваладе“ от първия кръг на Шампионска лига.

Младият талант на Спортинг Гонсало Инасио получи контузия и бе сменен принудително още в 13-ата минута, като на негово място в игра се появи Матеуш Рейш.

Спортинг поведе в 38-ата минута, когато Педро Гонзалвеш асистира за попадението на Виктор Гьокереш.

Лил остана с човек по-малко на терена в 40-ата минута, когато Анхел Гомеш беше изгонен за втори жълт картон.

Спортинг удвои своята преднина в 65-ата минута, когато Даниел Браганса намери Дзено Дебаст, който порази вратата на Шевалие.

Александро вкара гол в 89-ата минута, но попадението не беше зачетено заради засада.

На 1 октомври Спортинг Лисабон гостува на ПСВ Айндховен, а Лил е домакин на Реал Мадрид на 2 октомври.