Швьонтек без грижи на 1/4-финал в Мадрид

Полякинята разгроми испанка

17:14 - 29 Април 2024
2729

Водачката в световната ранглиста по тенис за жени Ига Швьонтек (Полша) се класира за третия кръг на турнира на клей WТА 1000 в испанската столица Мадрид с награден фонд от 7.7 милиона евро.

Полякинята разгроми представителката на домакините Сара Сорибес Тормо с 6:1, 6:0 за 67 минути. Тя спечели последните 12 гейма от мача и загуби само пет точки във втория сет.

Швьонтек, която загуби финала на турнира от Арина Сабаленка през миналата година, достигна до петия си четвъртфинал за 2024-а.

В следващия кръг полякинята ще срещне 11-ата поставена Беатрис Адад Мая (Бразилия), която елиминира номер 5 в схемата Мария Сакари (Гърция) с 6:4, 6:4 за 1:49 час.

Напред в турнира продължава и осмата поставена и шампионка от 2022-а Онс Жабюр (Тунис) след успех над номер 9 Елена Остапенко (Латвия) с 6:0, 6:4 за 67 минути.

Жабюр постигна деветата си поредна победа на турнира, ще играе втори четвъртфинал за 2024-а и записа трети успех в пет мача срещу Остапенко.