Слави към Йотова: Френската гимназия… Господ нея пази я! (ВИДЕО)
Новият президент на България е на "ти" с езика на Волтер, Юго и Балзак
Съдбата понякога си прави големи шеги с хората. Днес лидерът на "Има такъв народ" Слави Трифонов пръв приветства Румен Радев като „добре дошъл“ на политическия терен в България.
Още като шоумен и активен тв водещ Дългия или громеше политическия елит у нас, или пък пееше по площадите провокативни песни на социална тематика. Една от известните песни на Слави Трифонов и на "Ку-ку бенд" е "Френската гимназия".
Днес тази песен става особено актуална, тъй като новият президент на България Илияна Йотова е възпитаник на 9-а Френска езикова гимназия „Алфонс дьо Ламартин“ в София. Тя се дипломира в Софийския университет със специалност „Българска и френска филология“, специализирала е във Франция и е на "ти" с езика на Молиер, Юго и Балзак.

Така че песента на Слави от 1998 г. е и своеобразен поздрав към някогашната ученичка от Френската и съвсем скорошен нов български президент:
Ти си много печена,
знаеш ги езиците...
Френската гимназия пише ти шестиците!
Хайде научи и мен,
щото французойките чакат
всеки ден - чакат да ги бройкаме!
Припев:
Френската гимназия...
Господ нея пази я!
С нея нежна е нощта - ще сгреша!
Френската гимназия... Господ нея пази я!
С нея нежна е нощта - ще сгреша!
Затвори тетрадките,
затвори букварите!
Нека двамата със теб друго да отваряме...
Що ми трябва Франция - тук са французойките...
Всичко е с гаранция - чакат да ги бройкаме!
Може да се насладите на песента на Слави Трифонов, по време на концерт на "Хъшовете", като по време на изпълнението на "Френската гимназия" шоуменът е облечен като френски аристократ: