След лечението на Covid-19: Гришо загуби от Ришар Гаске

Следващият мач на Първата ракета е с Фелисиано Лопес

18:20 - 26 Юли 2020
1655

Григор Димитров изигра първата си среща след възстановяването му от Covid19. Toй се изправи срещу Ришар Гаске и загуби с 0:4. Французинът се наложи с 10-15,10-13,11-14 и 10-18.

Срещата бе част от демонстративния турнир Ultimate Tennis Showdown в Ница. Надпреварата е организирана от известния треньор Патрик Муратоглу, който също бе и треньор на Григор Димитров.

Мачовете са разделени на четири части от по 10-минутни, като победител във всяка четвъртина става играчът, реализирал повече точки за това време.Ако всеки тенисист спечели по две четвъртини се играе решаваща пета част, в която побеждава първият, направил две поредни точки.

Следващия мач на Григор  е 26 юли от 21:30 часа срещу Фелисиано Лопес . Първата ни ракета ще изиграе още две срещи на 1 и 2 август, а съперниците ще станат ясни след квалификациите . След загубата, Григор Димитров отива на последна позиция във временното класиране на група „А”.