Упояват болни от COVID-19 с препарати за животни в Белгия

Анестезиологичните медикаменти са свършили, медиците се задъхват

Топ
19:43 - 15 Април 2020
3670
Упояват болни от COVID-19 с препарати за животни в Белгия

Недостиг на упойки регистрират в болниците в Белгия в условията на пандемията от коронавирус. Това съобщи председателят на националния здравен синдикат Филип Девос, цитиран от местни медии и БТА. 

Той поясни, че доставките се извършват много ограничено и лекарите не знаят кога ще бъде следващото зареждане.

По неговите думи на някои болници са били изпратени медикаменти за кучета и котки, като от здравното министерство уверили, че може да се използват в днешните обстоятелства.

Белгия повече от месец не може да преодолее цялостен и тежък недостиг в снабдяването.

Местни фирми съобщиха, че в следващите седмици ще започнат производство на предпазни маски, които липсват от началото на епидемията от COVID-19.

Същевременно в магазините, които имат разрешение за работа в условията на карантина, все още няма постоянно снабдяване със сапун и други основни почистващи средства.

В интернет средствата за защита и почистване се предлагат на неколкократно завишени цени и рядко са в наличност. Необичайно зле работят и куриерските служби, затрупани с поръчки заради увеличените покупки онлайн.


По-рано днес Белгийските здравни власти събощиха днес, че в страната се наблюдава бавно, но трайно намаление на броя на заболелите от COVID-19.

За последното денонощие от болестта са починали 283 души (общо 4440 досега), в болница са били приети още 250, а 239 са били изписани с подобрено здраве.

Във вторник са били потвърдени нови 2454 случая на зараза и така общият брой от началото на епидемията достига 33 573.

Властите в страната обсъждат днес въведените ограничителни мерки, като според местни медии може да се очаква решение за удължаване до 3 май, с възможност за допълнително продължение с още две седмици.

Специалисти, цитирани от медиите, настояват мерките да не бъдат утежнявани на фона на коментари, че е необходимо въвеждането на вечерен час, за да се ограничи движението на хора, които се събират, за да се забавляват.