Зимни
20:59 - 19 Юни 2021
6861

Отборите на Португалия и Германия се изправиха в сблъсък от група F на Евро 2020.

Мачът започна с отменен гол за Германия. Госенс намери вратата на португалците по диагонала, но попадението бе отменено заради игра с ръка на Томас Мюлер при изграждането на атаката.

Кристиано Роналдо промени резултата едва в 15 минута. Той реализира попадението на празна врата след подаване на Диого Жота.

Три минути след това Робин Госенс се опита да изравни с точен удар, който обаче не бе достатъчно силен.

В 23-тата минута Рубен Диаш отправи неточен удар с глава. Последва центриране от Гнабри за включилия се в атака Матс Хумелс, но той остана под топката.

Пет минути след това последва още едно центриране отдясно на Кимих, но Руи Патрисио улови топката спокойно.

Германия изравни резултата в 34-тата минута. Госенс би по диагонала, но този път топката бе насочена към Хаверц, който отбеляза с майсторско движение.

Обрат за Германия! Резултатът е 2:1 след автогол на Рафаел Герейро.

Веднага след това Кай Хаверц пак бе на стрелкова позиция отдясно, но Диаш го блокира в последния момент.

Още един добър опит за Германия. Госенс отправи силен шут отляво, но Патрисио спаси положението.

В последната минута от първата част Гнабри направи отличен опит за попадение, но Руи Патрисио направи ново спасяване.

Пет минути след началото на второто полувреме падна трети гол за Германия. Кай Хаверц реализира на празна врата след пас на Госенс.

Германия повежда с 4:1 в 60-та минута. Робин Госенс отбеляза с глава след центриране отдясно на Джошуа Кимих.

Госенс напусна игра с аплодисменти, а неговото място зае Халстенберг. Героят ще се радва на заслужена почивка. Също така Джан влезе на мястото на Матс Хумелс.

Кай Хаверц получи първия жълт картон в срещата. Диего Жота успя да реализира втори гол за Португали в 67-ма минута.

В 73-тата минута героят Хаверц бе заменен от Леон Горецка. Никлас Зюле също се появи на терена на мястото на Гюндоган.

Матиас Гинтер получи втория жълти картон в мача.

Поредна опасна възможност за Германия. Горецка стигна до границата на наказателното поле и нанесе мощен удар, но топката прелетя на сантиметри от горната греда.

Диего Жота напусна игрището, а на негово място влезе Андре Силва.

Мачът завърши 4:2 за Германия след едно невероятно шоу, което двата отбора ни предоставиха.