Внезапен порой наводни улици и спря жп транспорта в Токио

Повече от 7000 домакинства в японската столица са останали без ток

Новини
12:31 - 11 Септември 2025
842
Внезапен порой наводни улици и спря жп транспорта в Токио

Проливни валежи наводниха някои улици и причиниха нарушения в железопътния транспорт в Токио днес, а метеоролозите прогнозират още валежи, предаде Асошиейтед прес.

Дванадесет сантиметра дъжд паднаха само в рамките на час в японската столица, каза Японската метеорологическа асоциация.

Контролът на въздушното движение и други наземни услуги на летище Ханеда са прекратили работа заради гръмотевична буря и излитанията на самолети са били спрени.

Железопътният транспорт също бе спрян, включително влакът-стрела и други линии в региона.

Бурята наводни улиците на Токио, а някои потребители в социалните мрежи съобщиха, че е имало и градушка. По информация на Токийската електрическа компания повече от 7000 домакинства в японската столица са останали без ток.

Властите предупредиха, че тази нощ се очакват още гръмотевични бури и призоваха жителите на града да стоят у дома си, да избягват ненужните пътувания и да следят прогнозите за времето.