Волейболистите с болезнена загуба от Франция на европейското

Нашите остават на трето място в групата с три победи и една загуба

09:56 - 17 Септември 2019
1459

Волейболистите България понесоха челен сблъсък с реалността на европейското първенство. Воденият от Силвано Пранди бе сразен от домакина Франция с 0:3 (19:25, 21:25, 14:25) в мач от група А в Монпелие.

Силният сервис на французите и проблеми при посрещането не позволиха на нашите да организират добре атаките си. За капак няколко докосвания на мрежата също подариха точки на съперника във възлови моменти. Домакините доминираха през целия мач, като до средата на втория гейм българите се мъчеха да догонват в резултата, но в крайна сметка класата на "петлите" си каза думата. Тимът на Пранди тотално рухна в третата част, когато дръпнаха с над 10 точки и затвориха мача само за 71 минути.

Най-резултатен бе Цветан Соколов с 10 точки, като бе единственият с двуцифрен актив. 8 точки добави Тодор Скримов (2 аса, 1 блокада). За Франция Жулиен Линеел бе над всички с 18 точки (2 аса, 1 блокада), с 16 се отчете Стефан Бойер (1 ас, 2 блокади). След поражението България остава на трето място с 9 точки (3 победи, 1 загуба), французите са водачи с 12 точки и 4 успеха.

Днес "лъвовете" излизат в последния си мач от предварителната група срещу олимпийския вицешампион Италия, в 21:45 часа наше време.

Стартов състав:

България: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Николай Пенчев, Тодор Скримов, Алекс Грозданов, Виктор Йосифов, Теодор Салпаров - либеро.

Франция: Бенжамен Тонюти, Стефан Бойер, Кевин Тили, Жулиен Линеел, Никола Льо Гоф, Кевин Льо Ру, Женя Гребенников-либеро

Снимка: cev.eu