Волейболният "Левски" с 12-а победа

09:39 - 07 Февруари 2024
1574

Волейболният "Левски" доведе до дузина победите си в първенството през сезона при мъжете.

В среща от 15-ия кръг момчетата на старши треньора Николай Желязков се справиха с 3:0 (25:19, 25:17, 25:15) срещу гостуващия „Хебър" за 63 минути.

Така „сините" си гарантираха оставане на второ място във временното класиране с 12 успеха и 3 загуби. Лидер е „Дея" с 14/1. Трети се нарежда шампионът „Нефтохимик" (10/4).

Най-резултатен с 12 точки (1 ас) бе Гърков, който бе избран за MVP. С по 9 точки завършиха капитанът Светослав Гоцев (1 ас, 3 блока) и Венислав Антов.

Заради травма отново в групата не бяха Кристиан Титрийски и Александър Къндев. Същото важи и за трайно контузеният Симеон Николов.

В последната част дебют за мъжкия състав направи юношата на "синия" клуб Петьо Иванов. Посрещачът е на 16 г. Петьо стана поредният представител на „синята" школа в първия отбор.

В следващия кръг „Левски" гостува на „Черно море". Мачът е в събота от 19 ч.