Япония спечели мача на откриването на Световното по ръгби

Самураите сразиха Русия пред 49 000 зрители в Токио

17:13 - 20 Септември 2019
2395

Домакинът Япония победи с 30:10 Русия в мача на откриването на деветото Световно първенство по ръгби.

Пред близо 49 000 души в Токио Русия изненадващо поведе в мача чрез Кирил Голоснитски, който реализира първото есе в турнира още в четвъртата минута.

Япония обаче отговори бързо и седем минути след това Котаро Мацушима също направи есе за домакините. То се оказа първото от общо три за японското крило, което му донесе и наградата за "Играч на мача".

Превъзходството на домакините бе по-видно след почивката, която бе дошла при резултат от 12:7 в тяхна полза, а изразителният успех им донесе и бонус точка за класиране в група "А".

За четвъртфиналите ще се класират само първите два отбора, като в потока са още тимовете на Ирландия, Шотландия и Самоа.