Зеленски кандиса на Путин: Готов съм на директни преговори
Междувременно украинският президент допълни, че иска да се срещне с американския президент Доналд Тръмп във Ватикана

Украйна е готова за преки мирни преговори с Москва, след влизане в сила на примирие между двете страни, заяви днес украинският президент Володимир Зеленски, цитиран от Франс прес, след като вчера руският президент Владимир Путин каза същото.
"Ние сме готови да седнем (на масата за преговори) във всякакъв формат след спиране на огъня", заяви Зеленски по време на пресконференция.
В момента САЩ водят отделни преговори с Киев и Москва за прекратяване на войната.
Междувременно Зеленски допълни, че иска да се срещне с американския президент Доналд Тръмп във Ватикана, където двамата държавни глави ще бъдат в събота за погребението на папа Франциск.
"Да, бих искал, готов съм. Винаги сме готови да се срещнем с американските си партньори", заяви украинският президент.
Отношенията на Киев с новата администрация в Белия дом са напрегнати, а последната му среща с Тръмп през февруари беше белязана от словесни нападки, припомни АФП.