"Червените" биха с 2:1 "Ботев", временни водачи са в Първа лига

Актуални новини
20:50 - 22 Август 2020
3235

ЦСКА победи с 2:1 „Ботев“ при гостуването си във Враца в 3-и кръг от шампионата с гол на „грешника“ Али Соу. В 73-та минута тъмнокожият таран получи изящен пас от Тиаго от дълбочина, успя да се пребори майсторски с Керчев и прати топката над плонжа на Костов за 2:1. Преди това врачани изненадоха неприятно гостуващите „армейци“, след като успяха да изравнят в последната минута на първото полувреме.

Двубоят започна ударно за "червените", които създадоха големи шансове още в първите минути. В 18-та минута ЦСКА откри след поредна продължителна атака. Греъм Кери центриране към главата на Рафаел Енрике на далечната греда, а крилото не сбърка и откри резултата.

Домакините натиснаха и изравниха в 45-та минута.След поредното добро нападение Атанас Зехиров пласира удар в близкия ъгъл на вратата на Густаво Бусато. Топката срещна гредата, но при добавката Даниел Генов не прости на "червените", за да изравни за 1:1.

След втората поредна победа в първенството, ЦСКА събира 7 т. и е временен водач в класирането на Първа лига.