Англия излъга Германия на "Уембли" в последния мач на Льов

20:55 - 29 Юни 2021
4094

Англия победи Германия с 2:0 и се класира за 1/4-финалите на Евро 2020. В герои на "Уембли" се превърнаха Рахийм Стърлинг и Хари Кейн.

Това бе последният мач на Йоаким Льов като селекционер на Германия. Той напуска поста за сметка на Ханзи Флик.

Стърлинг вкара третия си гол в турнира в 75-та минута, когато засече центриране по земя отляво на Люк Шоу. Пет минути по-късно Томас Мюлер пропусна сам срещу вратаря, след като стреля покрай вратата.

Така се стигна до 86-та минута и гола на Кейн. Резервата Джак Грийлиш го намери в наказателното поле и капитанът на тима отбеляза с глава пред погледа на Нойер.

Англия победи Германия в елиминационната фаза на голям форум за първи път от 1966 г., когато островитяните вдигат световната титла пред домашна публика.

Трите лъва също така остават непобедени на "Уембли" на големи първенства и нанасят удар по германците в историческия сблъсък помежду им.