Арда постигна пълен обрат срещу Ботев Пловдив

Преди днешния мач Ботев бе с две поредни победи, докато домакините бяха обратния полюс - с две поредни поражения.

Топ
16:26 - 12 Ноември 2022
1800

Арда постигна пълен обрат срещу Ботев (Пловдив) в мач от 18-ия кръг на Първа лига. Кърджалийският тим победи "канарчетата" с 2:1, след като изоставаха в резултата на полувремето, съобщи БНР.

Антоан Бароан (21) изведе гостите напред. Лъчезар Котев (68) изравни през втората част. Ласана Ндиайе (90+5) отново даде преднина на домакините.
От 75-ата минута Ботев трябваше да се справя с човек по-малко заради червен картон на Самуел Супрайен.

Двата отбора са съседи в класирането - домакините са 9-ти, а "канарчетата" точно зад тях, но след днешния успех Арда дръпна със седем точки на пловдивчани. Преди днешния мач Ботев бе с две поредни победи, докато домакините бяха обратния полюс - с две поредни поражения.