Бразилия трепери до последно, но победи по пътя към Париж 2024

Топ
12:54 - 19 Септември 2023
2295

Женският ни волейболен отбор поведе с 2:1 гейма, но отстъпи драматично пред олимпийския вицешампион от Токио 2020 Бразилия с 2:3 гейма (13:25, 25:22, 27:29, 25:21, 8:15) в мач, който продължи 2 часа и 10 минути от квалификационния турнир за Олимпиадата в Париж 2024, който се игра в Токио.

Тимът на Лоренцо Мичели изигра много добър мач, като имаше дори шансове да поднесе сензация и победи двукратния олимпийски шампион, от който отборът е губил четири пъти в последните 10 години, без дори да спечели гейм.

Българският отбор започна в състав: Мирослава Паскова, Радостина Маринова, Мария Кривошийска, Борислава Съйкова, Мария Йорданова, Петя Баракова с либеро Мила Пашкулева.

В първите две срещи България допусна загуби от Белгия с 1:3 и от Турция с 0:3.

Във втората част в игра за България се появиха 17-годишната разпределителка Маргарита Гунчева и 18-годишната Микаела Стоянова, която игра на поста диагонал на разпределителя.

Двете заиграха много силно и вдъхновиха своите съотборнички да играят много силно и да спечелят втората и третата част от двубоя.

Легендарният наставник на Бразилия Жозе Роберто Гимараеш се наложи да смени почти целия състава на “Селесао”, за да може Бразилия все пак да стигне да победата.

Българките имаха предимство в сервиса, като направиха 9 точки от начален удар.

Тимът на Мичели отстъпваше леко при атака и на блокада (12 срещу 17 за съперника), но бразилките направиха и повече грешки.

Така българските волейболистки записаха първата си точка в надпреварата, бразилките са втори във временното класиране с 8 точки (3 победи).

Утре българският отбор ще играе срещу домакините от Япония от 13,30 часа.