Барса живна в Истанбул и обърна Галатасарай, Аталанта излъга Леверкузен

11:23 - 18 Март 2022
1006

Барселона направи пълен обрат срещу Галатасарай и с победа от 2:1 продължава към 1/4-финалите в Лига Европа.

Въпреки началния натиск на Барселона, турският тим поведе в резултата. В 28-ата минута след центриране от корнер капитанът на Галатасарай Маркао вкара за 1:0.

Тимът на Шави успя да се върне в двубоя още преди края на първата част, като Педри показа класа в 37-ата минута и изравни резултата. Барса започна ударно втората част - в 49-ата минута Пиер Емерик Обамеянг реализира, за да направи обрата пълен.

Аталанта се класира за четвъртфиналите в Лига Европа след нова победа над Байер Леверкузен, този път на "Бай Арена" с 1:0.

По този начин възпитаниците на Джанпиеро Гасперини се класираха напред в турнира с общ резултат 4:2.

Жереми Бога вкара скъпоценното попадение за Аталанта в първата минута на добавеното време на мача след индивидуален пробив на контраатака.