„БГ радио“ ще обяви номинациите за тазгодишните си музикални награди на 15 април

Култура
16:11 - 09 Април 2025
1551
„БГ радио“ ще обяви номинациите за тазгодишните си музикални награди на 15 април

„БГ радио“ ще обяви номинациите за тазгодишните си музикални награди на 15 април, съобщават от медията.

В съобщаването на имената на музикантите и песните, които ще се борят за призовете, ще участват Александър Сано, Владимир Михайлов, Добромир Банев, Дони, Драго Драганов, Ирина Флорин, Марина Цекова, Мариян Станков – Мон Дьо, Христо Мутафчиев.

Общо десет са категориите в годишните музикални награди на „БГ радио“. Това са „БГ изпълнителка“, „БГ група“, „БГ албум“, „БГ изпълнител“, „БГ видеоклип“, „БГ дебют“, „БГ комбинация“, „БГ песен“, „БГ текст“ и „БГ дует, трио, вокална група“. Вторият етап на гласуването започва на 16 април в сайта на радиото.

Церемонията по връчването на отличията ще се състои на 25 май в зала „Арена 8888 София“. За последната година в „БГ радио“ са представени над 350 нови български поп и рок песни, посочват от медията. 

Лили Иванова, Васил Найденов, Стоичков и Тони Димитрова са сред специалните гости на годишните музикални награди на „БГ радио“.  Церемонията, посветена на българската музика, се завръща в столицата след шест години в Пловдив, а преди това – в Благоевград. „Триумфалното завръщане в София става 13 години по-късно, за да може българската музика да тържествува на най-голямата сцена“, коментират от „БГ радио“.