Бензема поведе Реал към знаменит обрат срещу ПСЖ

Френският национал класира Кралете на 1/4-финал след хеттрик

11:14 - 10 Март 2022
2254

Реал Мадрид направи знаменит обрат в реванша с Пари Сен Жермен от 1/8-финала в Шампионската лига. Испанците спечелиха с 3:1 на своя "Сантиаго Бернабеу" и с общ резултат 3:2 от двата мача се класираха напред в турнира.

Още по-впечатляващо бе, че домакините губеха на полувремето след гол на Килиан Мбапе в 39-ата минута и въобще не впечатлиха с изявите си през първата част на мача.

През второто полувреме обаче те показаха съвсем друго лице и успяха да обърнат нещата в своя полза, а героят на вечерта бе Карим Бензема, който отбеляза хеттрик в 61-ата, 76-ата и 78-ата минута.

Така той излезе на 3-о място във вечната ранглиста на голмайсторите на "Белия балет" с 309 гола, изпреварвайки легендата Алфредо Ди Стефано.

В крайна сметка Реал Мадрид показа, че е по-добрият турнирен боец от своя съперник и заслужено продължава към 1/4-финалите в турнира. За ПСЖ пък това е пореден разочароващ сезон и това отпадане няма да бъде прието никак добре от шефовете и привържениците на отбора.