Ботев Враца ознаменува завръщането на Моралес с победа над Хебър в София

19:34 - 16 Септември 2022
1828

Отборът на Ботев Враца постигна победа с 2:0 при визитата си на Хебър Пазарджик в двубой от 11-ия кръг на Първа лига.

Съставът на Даниел Моралес откри резултата на Националния стадион „Васил Левски“ в 40-ата минута, когато Браян Переа изведе Чавдар Ивайлов отдясно в наказателното поле, полузащитникът на Ботев пусна остро диагонално центриране по земя, а бранителят на Хебър Хлеб Бухал подложи крака си, пращайки топката в мрежата зад стража Петър Дебърлиев.

Гостите от Враца удвоиха преднината си в самия край на полувремето чрез дежурния си голмайстор Браян Переа, който засече с удар от въздуха полувисоко центриране на Валбуена в пеналтерията на пазарджишкия тим. Колумбийския нападател на врачани се разтегна максимално и с вътрешната страна на дясното си ходило прати топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Дебърлиев.

В класирането Ботев Враца събра актив от десет точки и се изкачи 11-ото място в класирането. Съставът на Фулвио Пеа е 13-и със седем пункта.