Ботевградският Балкан триумфира

22:40 - 29 Май 2019
3152

30 години по-късно Балкан отново е шампион на България по баскетбол. Ботевградчани триумфираха с 3-1 победи във финалната серия срещу Левски Лукойл в НБЛ след 90:75 в четвъртия мач.

"Зелените" записаха три поредни победи в серията и заслужиха своята пета титла на България. Това се случи точно 30 години след последния им триумф в първенството - през 1989 г.

Пред препълнената до краен предел "Арена Ботевград" играчите на Балкан бяха повече от мотивирани и доминираха от първата до последната минута на терена. Гостите от София спечелиха единствено последната част, но и в този мач, както и в третия двубой, опитаха неуспешно финален щурм. Това отново се оказа недостатъчно за обрат, след като изоставаха с 22 точки на моменти.

Димитър Димитров бе най-резултатен в този мач и завърши с 23 точки и 8 борби, като вкара 17 още до почивката. С 20 точки се отличи Най-полезният играч във финалите Брендън Браун, а с дабъл-дабъл завърши Микейл Хопкинс.

Деян Иванов вкара 14 точки за Левски Лукойл, 13 добави Христо Захариев, по 12 нанизаха Божидар Аврамов и Калоян Иванов.

Снимка: Lap.bg