Бразилия стана олимпийски шампион по футбол

Зимни
17:55 - 07 Август 2021
3056

Бразилия дублира олимпийската си титла във футбола като победи с 2:1 Испания във финала в Йокохама. Победният гол вкара резервата Малколм, който се появи на мястото на Матеус Куня в 91-ата минута.

Куня изработи дузпа в 38-ата минута, но тя бе изпусната от Ричардлисон. В добавеното време на първото полувреме Матеус Куня откри резултата. Оярсабал обаче успя да изравни в 61-ата.

За да се стигне до перфектен пас на Антони от десния към левия фланг, Малколм надбяга защитник и заби топката в мрежата.

Испанците пропуснаха своите възможности през втората част, когато удариха два пъти гредите. Ричардлисон също удари една от чиста позиция.

Мачът ще се запомни и с факта, че Дани Алвеш спечели 43-ия си трофей, като не е ставал само световен шампион с Бразилия.