Чехия и Канада в битка за титлата на Световното първенство по хокей на лед

В спор за бронзовите медали САЩ излиза срещу Швеция

11:28 - 05 Януари 2023
1105

Чехия и Канада ще спорят за титлата на Световното първенство по хокей на лед за младежи до 20 години. Чехите победиха след продължения тима на Швеция с 2:1.

„Тре конур“ откри резултата чрез Лудвиг Янсон във втората част, но Давид Иричек донесе равенство само 39 секунди преди финалната сирена. Иржи Кулих заби победното попадение за чехите при 9:10 минути от старта на продължението.

В другата полуфинална среща домакините от Канада се наложиха над САЩ с 6:2. Двубоят започна с два бързи гола за американците, а точни бяха Кули и Конърс. „Кленовите листа“ намалиха изоставането си чрез Бедар още през първата част. Канадците се развихриха през второто полувреме и стигнаха до три безответни гола, които бяха дело на Станковън, Фантили и Роа.

В последната част Кларк и Роа оформиха крайното 6:2 за Канада.

В спор за бронзовите медали САЩ излиза срещу Швеция.