Лондончани със серия от 16 мача без загуба

По света
10:59 - 03 Май 2019
2147

Челси завърши 1:1 като гост на Айнтрахт Франкфурт (Германия) в първи мач от полуфиналите в Лига Европа и постави нов рекорд в турнира. "Сините" от Лондон са първият отбор, който записва серия от 16 мача без поражение в Лига Европа.

Домакините успяха да открият резултата в 23-минута чрез Йович, а в самия край на полувремето Педро изравни. След почивката Челси опита да вземе победата, но добри намеси на вратаря на Айнтрахт Кевин Трап запазиха резултата.

Така с равенството Челси подобри постижението на испанския Атлетико (Мадрид), който имаше 15 поредни срещи без загуба от ноември 2011 до октомври 2012 година. Последната загуба на Челси в Лига Европа от Рубин Казан - на четвъртфиналите с 2:3 през сезон 2012/2013.

В другия полуфинал Арсенал удари Валенсия с 3:1 след два гола на Лаказет и един на Aбумеянг.