ЦСКА спечели Вечното дерби с Левски след драма

07:57 - 25 Октомври 2019
2359

ЦСКА победи Левски във Вечното дерби на мъжкото волейболно първенство с 3:2 гейма и постигна първи успех от началото на новия сезон в Суперлигата.

Мачът започна силно за отборът на Александър Попов, който се възползва от отсъствието на основните състезатели на Левски Смилен Мляков и Методи Ананиев и спечелиха първата част с 25:21 точки. Силни изяви за "червените" имаше завърналия се в отбора национал Теодор Тодоров.

Втората част обаче се разви по- добре за Левски и след силна игра в атака отборът на Владимир Николов изравни след 25:21 точки.

ЦСКА обаче отново поведе след изключително убедителна игра в третия гейм, който бе затворен след 25:15 точки.

Домакините бяха много близо до победата още в следващата част, но Левски стигна до дайбрек след драматични последни точки и успех с 26:24.

Така се стигна до тайбрек, а в него ЦСКА игра по- силно в решителните моменти и затвори мача след 15:11.

По този начин "червените" спечелиха първата си победа в новия шампионат, докато Левски вече има две загуби в актива си.