Драма в битката за Пловдив, автогол в края за 1:1

В последните минути от Ботев имаха претенции за дузпа, но реферът и ВАР не реагираха

Футбол
19:09 - 19 Март 2023
1813

Ботев (Пловдив) и Локомотив (Пловдив) завършиха при 1:1 в среща от 24-ия кръг на Efbet лига в 116-ото издание за първенство на градското дерби.

Първият удар към една от двете врати бе в първата минута, но в следващия четвърт час Ботев и Локо заложиха на предпазлива игра.

Това се промени след 19-ата минута, когато домакините пропуснаха да открият резултата с пропуск на Антоан Бароан. Няколко минути по-късно Локо отвърна със силен удар на Матеус Силва, преминал покрай вратата на Ботев.

Първият точен удар в двубоя дойде в 30-ата минута и бе на сметката на Николай Минков към вратата на Локо.

До края на полувремето двата тима се разиграха и "смърфовете" направиха голям пропуск, след като Ерик Сорга пропусна да вкара на празна врата.

Последваха нови две положения за гостите, а в последните няколко минути на първата част Ботев пренесе напрежението пред вратата на Локо, но без резултат.

Втората част също предложи динамична игра, но липсваха точните удари. Локо имаше претенции за дузпа, а добра атака на Ботев завърши с отсъдена засада.

Последваха опасни положения пред двете врати, но Бароан и Сорга не намериха целта.

Четвърт час преди края играта бе спряна за оказване на медицинска помощ на Милош Петрович, от чиято глава текна кръв след сблъсък със съперник.

Десет минути преди края Ботев успя да открие резултата с попадение на Антиоан Бароан, който бе изведен сам срещу вратаря (1:0).

Радостта на домакините обаче продължи около две минути и Яспер ван Хертъм си отбеляза автогол след силен удар на Георги Каракашев (1:1).

В последните минути домакините имаха претенции за дузпа, но реферът и ВАР не реагираха.

Локомотив е на пето място в класирането с 40 точки, докато Ботев е 10-и с 27.